Reklama
Reklama

Akcja CBŚP na al. Niepodległości: zatrzymano członków gangu

Samochód, którym poruszał się zatrzymany | fot. Włodzimierz  Hoppel
Samochód, którym poruszał się zatrzymany | fot. Włodzimierz Hoppel

Wracamy do czwartkowej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji, która miała miejsce między innymi na al. Niepodległości w Poznaniu. Zamaskowani funkcjonariusze zatrzymali tu mężczyznę. Jak dowiedział się TVN24, zatrzymania mają związek z rozbiciem brutalnego gangu.

Akcja na al. Niepodległości wygląda spektakularnie. Około 7.30 do auta stojącego w korku podbiegła grupa zamaskowanych funkcjonariuszy - użyli granatów hukowych, wybili szyby w aucie mężczyzny i go zatrzymali. Później Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji przyznał, że w pojeździe znaleziono niebezpieczne przedmioty.

Policja już w czwartek informowała, że zatrzymania miały miejsce w kilku lokalizacjach na terenie Poznania i podpoznańskich miejscowości i są związane z "dużą sprawą o charakterze kryminalnym". Zdradzono, że funkcjonariuszy CBŚP wspierali antyterroryści, bo część zatrzymywanych osób zakwalifikowano jako niebezpieczne.

TVN24 dotarł do informacji, z których wynika, że zatrzymania związane są z rozbiciem brutalnego gangu. Policjanci mieli zatrzymać 9 osób, które zajmowały się m.in. pobiciami, wymuszeniami i handlem narkotykami. W pojeździe znaleziono natomiast maczetę.

Obecnie policjanci nie udzielają informacji na temat zatrzymanych. Oficjalny komunikat ma się pojawić w najbliższym czasie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro