Reklama
Reklama

Pływanie: w weekend wiele emocji w Termach Maltańskich

fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

W najbliższy weekend w Termach Maltańskich odbędzie się Grand Prix Polski w pływaniu. Będzie to doskonała okazja do przyjrzenia się formie najlepszych zawodników w kraju, rywalizujących o kwalifikację na mistrzostwa świata.

Tego typu impreza odbędzie się w stolicy Wielkopolski po raz trzeci z rzędu. - Grand Prix to najważniejszy start przed Mistrzostwami Świata. To właśnie w Poznaniu można uzyskać minimum pozwalające na start w grudniowych zawodach w kanadyjskim Windsor. W tym roku poznańskie eliminacje będą wyjątkowe z dwóch powodów. Pierwszy raz zobaczymy wszystkich najlepszych polskich zawodników, a dodatkowo na zawody zgłosiła się rekordowa liczba 850 uczestników - tłumaczy Łukasz Kubiak z Term Maltańskich.

W Poznaniu zobaczymy większość reprezentantów Polski z ostatnich igrzysk w Rio de Janeiro. Do największych gwiazd należeć będą z pewnością medaliści mistrzostw świata: Radosław Kawęcki i Konrad Czerniak. Do rywalizacji z najlepszymi postara się włączyć Kacper Majchrzak z Warty Poznań.

Wśród kobiet najciekawiej zapowiadają się pojedynki Anny Dowgiert i Aleksandry Urbańczyk. W gronie faworytów wymieniana jest także Anna Tchórz.

- Grand Prix Polski w pływaniu podzielone jest na 3 bloki. W sobotę zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w 23 konkurencjach od godziny 9:00. Drugi blok pierwszego dnia rozpocznie się o godzinie 17:00. W niedzielę zawodnicy rozpoczną zmagania od 9:00. Tego dnia odbędzie się 10 konkurencji - informuje Kubiak.

Wstęp na trybuny części sportowej będzie przez cały weekend bezpłatny.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro