Reklama
Reklama

Rzeźby lodowe ponownie na Starym Rynku. Festiwal już w grudniu

fot. Adrian Juzak / archiwum
fot. Adrian Juzak / archiwum

Od 9 do 11 grudnia potrwa tegoroczna edycja Stihl Poznan Ice Festival - Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej. O miano najlepszego walczyć będzie 12 zespołów z różnych stron świat.

Festiwal Rzeźby Lodowej każdego roku przyciąga na poznański Stary Rynek tłumy. Już wiadomo, że tegoroczna edycja odbywać się będzie od 9 do 11 grudnia. W 20 tonach lodu rzeźbić swoje dzieła będzie 12 zespołów z różnych stron świata - m.in. z Malezji, Węgier, Kanady i Polski.

Podobnie jak w ubiegłych latach w ramach festiwalu zorganizowane zostaną dwie konkurencje. Pierwsza (w sobotę) to najbardziej widowiskowa konkurencja - Speed Ice Carving (rzeźbienie na czas). W ramach limitu czasowego zespoły mają odwzorować w bryle lodu konkursowy wzór. Wygrywa zespół, który zrobi to najdokładniej.

W niedzielę odbędzie się natomiast konkurs główny. 12 zespołów w określonym czasie będzie przygotowywać w lodzie projekt własnego pomysłu, którego zadaniem jest zachwycenie nie tylko poznaniaków, ale też jury.

W ubiegłym roku pierwsze miejsce zajęli bracia z Kanady - Antonio i Ross Baisas, którzy wyrzeźbili postać anioła z tarczą i mieczem. Drugie miejsce zajął polsko-francuski duet - Michał Mizuła i Samuel Girault, którzy zachwycili jury rzeźbą Yody z Gwiezdnych Wojen. Natomiast na trzecim miejscu znalazła się para Kanadyjczyków - Kevin Ashe i Suguru Kanbayashi z rzeźbą przełamanego pianina.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro