Reklama
Reklama

51 mln złotych na restrukturyzację zakładów H. Cegielski-Poznań

fot. HCP
fot. HCP

Zakłady H. Cegielski-Poznań przejdą restrukturyzację. W środę zarząd spółki podpisał umowę z Ministerstwem Skarbu Państwa, na mocy której otrzyma blisko 51 mln złotych wsparcia. Zakłady wyłożą dodatkowe blisko 22 mln złotych m.in. na zmodernizowanie parku maszynowego i inwestycje w nowe technologie.

Zakłady Cegielskiego mają powody do zadowolenia. Ministerstwo Skarbu Państwa wsparło H. Cegielski-Poznań kwotą blisko 51 mln złotych. Pieniądze pozwolą na przeprowadzenie restrukturyzacji spółki. Dodatkowe 22 mln złotych to udział własny zakładów. - Zapaść na rynku stoczniowym wymusza zmiany w firmie i wprowadzenie do oferty nowych produktów i linii technologicznych. Pozwoli to odbudować znaczenie H. Cegielski-Poznań S.A., ponownie uczynić ze spółki organizację liczącą się na światowym rynku - mówi Wojciech Więcławek, prezes H. Cegielski-Poznań S.A.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na modernizację parku maszynowego, inwestowanie w nowe technologie, a także wejście na nowe zagraniczne rynki. Ale to nie wszystko. Planowane jest także zwiększenie zatrudnienia oraz wprowadzenie innowacji organizacyjnych.

Restrukturyzacja ma się rozpocząć w tym roku i potrwa 3 lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
25.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro