Reklama

Jest projekt budżetu miasta na przyszły rok: nowe muzeum i remonty

Zaprezentowano projekt budżetu miasta na 2017 rok. Ponownie wydatki są większe od dochodów. Wśród planowanych inwestycji są m.in. budowa muzeum Enigmy, budowa ulicy Folwarcznej, a także przedszkola na Strzeszynie.

Ponad 3,4 mld złotych wydatków i ponad 3,2 mld złotych dochodów - takie założenia znalazły się w projekcie budżetu Poznania na przyszły rok. W planach jest wiele inwestycji. Miasto chce m.in. rozpocząć budowę muzeum Enigmy. Obiekt ma się mieścić w dawnym Collegium Historicum przy ulicy Święty Marcin. Już w styczniu pisaliśmy, że miasto dostało dofinansowanie na ten cel w wysokości ponad 10 mln złotych. Miasto ma dołożyć do powstania muzeum około 5 mln złotych.

W budżecie zaplanowano także wydatki na budowę ulicy Folwarcznej, o którą od lat walczyli mieszkańcy. Nowe przedszkole powstanie natomiast na Strzeszynie - ma być dostosowane do potrzeb wszystkich maluchów, również tych niepełnosprawnych.

W przyszłym roku zaplanowano też prace związane z rozwiązaniami komunikacyjnymi. Na ulicach Święty Marcin i Fredry, a także przy pl. Wolności i wzdłuż ulicy Mielżyńskiego mają się odbyć remonty torowisk. Równocześnie zastosowane tu zostaną rozwiązania uspokajające ruch samochodowy w tej okolicy.

Projekt budżetu dostępny jest TUTAJ. Nad jego kształtem pochylą się w najbliższym czasie radni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro