Reklama
Reklama

W Poznaniu zatrzymano szefa grupy przestępczej

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Grzegorz H., lider grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy od szwedzkich i polskich przedsiębiorców, został zatrzymany w Poznaniu. Łupem grupy padło 120 milionów złotych.

Choć Centralne Biuro Śledcze Policji w czwartek poinformowało o zatrzymaniu Grzegorza H., akcja służb miała miejsce około miesiąc temu. Nie ma to więc związku z czwartkowymi działaniami policjantów m.in. na al. Niepodległości (piszemy o nich TUTAJ).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


34-letni Grzegorz H. to lider grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy od szwedzkich i polskich przedsiębiorców. Polscy policjanci przez kilka miesięcy pracowali nad tą sprawą we współpracy ze szwedzką policją oraz Europolem. - Ustalili, że poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Grzegorz H. ukrywa się w jednym z mieszkań w Poznaniu. Rano "łowcy cieni" wraz z kolegami z Poznania weszli więc do mieszkania i zatrzymali mężczyznę, który nie stawiał oporu - wyjaśnia kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Jak ustalono do tej pory, grupa wyłudziła ponad 120 milionów złotych (to około 250 milionów koron szwedzkich). - Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2015 roku. Pozyskane pieniądze z działalności przestępczej pozwalały mu na niekonwencjonalne metody ukrywania się i unikania odpowiedzialności karnej - dodaje.

H. obecnie czeka na ekstradycję do Szwecji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
62.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro