Reklama
Reklama

Półwiejska najdroższą ulicą w Poznaniu: 600 euro czynszu rocznie za m2 lokalu

fot. Aerofoto Kaczmarczyk
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Ulica Półwiejska w Poznaniu znalazła się wśród najdroższych ulic w Polsce. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez Cushman & Wakefield, w którym porównywane są czynsze w najważniejszych lokalizacjach handlowych na świecie.

Ranking najdroższych ulic na świecie przygotowuje każdego roku Cushman & Wakefield. Porównane są w nim czynsze w najważniejszych lokalizacjach handlowych na 462 ulicach, w tym w Polsce. W tym roku numerem jeden jest Nowy Jork. Na Górnej Piątej Alei czynsz za metr kwadratowy rocznie wynosi ponad 29 tysięcy euro.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na drugim miejscu znalazła się Causeway Bay w Hongkongu z blisko 28 000 euro za metr kwadratowy rocznie. Trzecie miejsce na świecie i równocześnie pierwsze w Europie zajmują Pola Elizejskie w Paryżu z wynikiem ponad 13 tysięcy euro.

Polskie ulice nie mogą się mierzyć z nowojorską Piątą Aleją i Causeway Bay w Hongkongu. Dla najemców to dobra informacja. Najdroższą w Polsce ulicą jest warszawski Nowy Świat, gdzie za m2 trzeba zapłacić 1080 euro czynszu rocznie. Drugie miejsce w naszym kraju zajęła krakowska Floriańska z 900 euro czynszu rocznie za metr. Trzecie miejsce należy do Chmielnej w Warszawie (780 euro za metr rocznie).

Najdroższą ulicą w Poznaniu niezmiennie pozostaje Półwiejska. Za metr kwadratowy w skali roku trzeba tu zapłacić 600 euro czynszu (to o około 100 euro mniej niż jeszcze 4 lata temu). Półwiejska zajęła tym samym szóste miejsce w Polsce w rankingu najdroższych ulic. Ale nie jest jedyną poznańską ulicą w zestawieniu. Na 12. pozycji jest Święty Marcin (396 euro rocznie za metr), a na 15. ulica Dąbrowskiego (312 euro za metr).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro