Reklama
Reklama

Park Rataje: jest pozwolenie na budowę, wkrótce ogłoszą przetarg

Jeszcze w październiku Poznańskie Inwestycje Miejskie deklarowały, że do połowy listopada ogłoszony zostanie przetarg na przeprowadzenie prac w Parku Rataje. Pojawiło się niewielkie opóźnienie, ale przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

Na terenie około 15 hektarów pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Rzeczypospolitej i Powstań Narodowych wkrótce ma zacząć powstawać park z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja ma kosztować nieco ponad 21 milionów złotych. Około 13 milionów pochodzić będzie z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Zapoczątkowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej etap projektowy budowy parku Rataje dobiega końca. Projekt został pozytywnie zaopiniowany i zatwierdzony, Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania wydał zgodę na budowę, są pieniądze na inwestycję - podsumowuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Teraz "pałeczkę" przejmują Poznańskie Inwestycje Miejskie. W październiku PIM deklarowały, że w połowie listopada ogłoszą przetarg na przeprowadzenie prac w przyszłym parku. - Mamy niewielkie opóźnienie. Wynika ono z tego, że zadaniem wykonawcy będzie m.in. przeprowadzenie renowacji eksponatów w ramach skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej - tłumaczy Paweł Śledziejowski, prezes PIM. - W tej chwili czekamy na kompletną informację na temat eksponatów, jakie znajdą się w skansenie. Otrzymujemy je bezpłatnie, a mają to być m.in. parowóz, wagon restauracyjny, mała lokomotywa wąskotorowa czy kozioł oporowy. Te eksponaty są w różnym stanie, a mają być eksponowane i dlatego wykonawca będzie miał przywrócić im odpowiedni wygląd. Jego zadaniem będzie też zainstalowanie tych eksponatów na terenie parku - zaznacza.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w listopadzie. Prace na 15 hektarach mają się zakończyć do końca czerwca 2018 roku. Obejmą nasadzenia zieleni, a także budowę nowych ścieżek dla rowerzystów i pieszych. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i miejsc do wypoczynku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
19.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro