Reklama
Reklama

W Poznaniu powstał pierwszy queerowy kalendarz w Polsce: na zdjęciach geje i lesbijki

fot. Chriss Addams / Grupa Stonewall

Grupa Stonewall, które organizuje w Poznaniu m.in. Marsz Równości, stworzyła pierwszy w Polsce queerowy kalendarz. Na zdjęciach można oglądać lesbijki czy osoby transpłciowe. Dochód ze sprzedaży kalendarza ma pozwolić stowarzyszeniu docierać do osób ze środowiska LGBT+ żyjących w mniejszych miejscowościach.

Autorem zdjęć do kalendarza jest Chriss Addams pracujący w Poznaniu. Jako modele zaprezentowali się geje, lesbijki, a także osoby transpłciowe. Łączy je to, że są członkami Grupy Stonewall, która stoi za stworzeniem pierwszego queerowego kalendarza w Polsce. Na zdjęciach zobaczyć można m.in. Macieja Nowaka, dyrektora artystycznego Teatru Polskiego w Poznaniu, a także lesbijki, które razem wychowują córkę.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- Zysk ze sprzedaży kalendarza pozwoli nam kupić małego busa, którym będziemy objeżdżać mniejsze miejscowości z różnymi akcjami edukacyjnymi. Wpadliśmy na ten pomysł już rok temu. Większość wydarzeń LGBT+ jest organizowana w dużych miastach, a przecież nie jest tak, że we wsiach i małych miastach nie ma gejów i lesbijek. Zależy nam na tym, aby do nich dotrzeć - wyjaśnia Arek Kluk z Grupy Stonewall.

Stowarzyszenie liczy, że ze sprzedaży kalendarza uda się uzbierać 25 tysięcy złotych, co pozwolić na zakupienie busa. Do sprzedaży trafiło 500 sztuk kalendarza, ale jeśli będzie taka konieczność - możliwy jest dodruk. Dziś kalendarz sprzedawany jest za 45 złotych. Po 20 listopada cena wzrośnie do 50 złotych. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro