Reklama

Poznański Budżet Obywatelski: można już głosować!

Fontanny w Parku Wilsona pojawiły się w ramach budżetu obywatelskiego z ubiegłego roku | fot. PBO
Fontanny w Parku Wilsona pojawiły się w ramach budżetu obywatelskiego z ubiegłego roku | fot. PBO

Od północy można głosować na projekty do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 30 listopada. Wyniki znane będą w grudniu.

O północy uruchomiono możliwość oddawania głosów przez internet w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Każdy z mieszkańców może oddać łącznie 3 głosy - 1 na projekt ogólnomiejski (są 43 do wyboru) oraz 2 na projekty rejonowe (jest ich 85).

Do podziału jest 17,5 miliona złotych. 3 miliony złotych zostaną przeznaczone na projekty ogólnomiejskie (maksymalny koszt jednego to 1,5 mln złotych), a 14,5 mln złotych trafi na projekty rejonowe (maksymalny koszt jednego projektu to 0,5 mln złotych). Głosować mogą mieszkańcy Poznania, również ci, którzy nie ukończyli 18 lat (osoby niepełnoletnie muszą jedynie uzupełnić informację na temat zgody rodzica/opiekuna prawnego).

Głosy będzie można oddawać nie tylko przez internet. W weekendy 19 - 20 oraz 26 - 27 listopada na terenie Poznania działać będą punkty stacjonarne do głosowania. Będzie w nich można oddać głosy od 9.00 do 18.00. Lista punktów dostępna jest TUTAJ.

Przez internet głosować można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro