Polacy lepsi od Niemców, zwycięska bramka Kownackiego

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała 1:0 w meczu sparingowym swoich rówieśników z Niemiec. Jedyną bramkę zdobył Dawid Kownacki z Lecha Poznań. Spotkanie rozegrano w Tychach.

W pierwszej połowie gospodarze mieli niewiele do powiedzenia: przeciwnicy mieli zdecydowaną przewagę i kilkukrotnie biało-czerwonych musiał ratować golkiper.

Tuż po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie, w końcu jednak Polacy zdołali przełamać niemoc i zaczęli skutecznie atakować.

W 57. minucie Patryk Lipski świetnie dośrodkował na długi słupek, a Kownacki mocnym wolejem posłał piłkę do siatki.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być 2:0. Kownacki fenomenalnie zagrał do Przemysława Frankowskiego, ale ten nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji.

Do końca spotkania Polacy świetnie prezentowali się taktycznie i zostawili na boisku mnóstwo zdrowia, dzięki czemu udało im się nie stracić żadnej bramki.

W meczu zaprezentowało się czterech lechitów. Szczególnie wyróżnił się Kownacki (w drugiej połowie zastąpił go Dariusz Formella), ale na bardzo wysokie noty zasłużyli również Tomasz Kędziora i Jan Bednarek. Szczególnie ten drugi udowodnił, że w przyszłości może być z niego silny punkt pierwszej reprezentacji.

Polska - Niemcy 1:0 (0:0)

Polska: 12. Jakub Wrąbel - 4. Tomasz Kędziora, 6. Jan Bednarek, 17. Jarosław Jach, 3. Paweł Jaroszyński - 11. Przemysław Frankowski (21. Adam Buksa 66"), 15. Jarosław Kubicki, 8. Radosław Murawski, 10. Patryk Lipski, 14. Dawid Kownacki (20. Dariusz Formella 81") - 9. Mariusz Stępiński (16. Arkadiusz Reca 90")

Niemcy: 23. Michael Zetterer (1. Timon Wellenreuther 46") - 2. Mitchell Weiser, 5. Kevin Akpoguma, 4. Niklas Stark (3. Timo Baumgartl 66"), 3. Jeremy Toljan - 19. Leroy Sane, 14. Janik Haberer, 10. Maximilian Arnold, 16. Nadiem Amiri, 7. Levin Oeztunali (18. Hany Mukhtar 66") - 22. Maximilian Philipp

Bramka: Dawid Kownacki 57"

Żółte kartki: Buksa - Arnold, Weiser

Czerwona kartka: Baumgartl - 83 min. (za faul taktyczny).