Reklama
Reklama

Dwa jarmarki bożonarodzeniowe w Poznaniu: na Starym Rynku i Placu Wolności!

Ubiegłoroczna choinka | fot. Włodzimierz  Hoppel
Ubiegłoroczna choinka | fot. Włodzimierz Hoppel

W tym roku w Poznaniu będziemy mogli zrobić świąteczne zakupy na dwóch jarmarkach bożonarodzeniowych, a nie jak zwykle - na jednym. Jarmarki odbywać się będą na Placu Wolności i Starym Rynku. W pierwszej lokalizacji świąteczne domki zostaną otwarte już 26 listopada. O świętach przypominać też będzie iluminacja, która pojawi się w nowych lokalizacjach.

W niektórych centrach handlowych już można zobaczyć świąteczne dekoracja - udekorowane choinki i świecące sople lodu. Nie brakuje też świątecznej muzyki puszczanej z głośników. Wszystko to ma nas wprowadzić w świąteczną atmosferę i zachęcić do... kupowania. Na oficjalne otwarcie miejskich świątecznych imprez trzeba jeszcze poczekać.

Pierwszy raz poznaniacy będą mogli poczuć święta na aż dwóch jarmarkach bożonarodzeniowych - na Starym Rynku i Placu Wolności. - Na Placu Wolności rozpocznie się on już 26 listopada, zaś na Starym Rynku 2 grudnia. Oba będą odbywać się pod szyldem Betlejem Poznańskiego, organizowanego przez spółkę Targowiska (Stary Rynek), Estradę Poznańską i firmę ze Stuttgartu Becker Eventservice (Plac Wolności), która specjalizuje się w przygotowywaniu jarmarków zwłaszcza w Niemczech, gdzie takie imprezy organizowane są od dawna i to po kilka w każdym z większych miast - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowością będą też nowe miejsca udekorowane iluminacją świąteczną. Wkrótce rozpocznie się montaż iluminacji. Już w zeszłym roku informowaliśmy o nowych dekoracjach m.in. na placach Bernardyńskim, Wielkopolskim oraz na Chwaliszewie i Śródce. - Dzięki zaangażowaniu Rady Osiedla Główna, oświetlenie bożonarodzeniowe po raz pierwszy pojawi się także tam - dodaje Wiśniewski. Wiadomo też, że oświetlenie pojawi się na Rynku Łazarskim.

Już planowana jest iluminacja świątecznej choinki na Starym Rynku. Uroczystość zaplanowano na sobotę, 3 grudnia. Zarówno na Starym Rynku, jak i na Placu Wolności będzie można oglądać tradycyjne szopki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro