Reklama
Reklama

Krzysztof Rutkowski przyjeżdża do Poznania w sprawie Tylman i nie tylko: "ujawni skandal"

Krzysztof Rutkowski ponownie przyjeżdża do Poznania by zabrać głos w sprawie śmierci Ewy Tylman. Ma też "ujawnić kolejny skandal związany z działaniami wielkopolskich funkcjonariuszy policji".

Krzysztof Rutkowski zajmował się poszukiwaniem Ewy Tylman na zlecenie jej rodziny. Wielokrotnie zabierał głos w sprawie organizując konferencje dla dziennikarzy. W grudniu ubiegłego roku zapewniał, że w 24 godziny rozwiązał zagadkę zaginięcia i śmierci kobiety. Stawiał też m.in. zaskakującą hipotezę zakładającą, że Adam Z. może być "opętanym satanistą". W lipcu, po odnalezieniu zwłok kobiety w Warcie cieszył się, że sprawa ma swój finał. - Mamy ostateczne zakończenie tej sprawy i wszelkie inne niedorzeczne hipotezy postawione przez poznańską policję i prokuraturę są już nieaktualne - mówił. - Adam Z. nie udzielił pomocy Ewie Tylman, która będąc pod wpływem bardzo dużej ilości alkoholu wpadła do rzeki. Winą jest alkohol, a nie zamierzone działanie. Nie ma tu motywu doprowadzenia do zabójstwa - dodał.

We wtorek Rutkowski ponownie przyjedzie do Poznania. - Przekaże dziennikarzom swoją ocenę dotyczącą zgromadzonego przez poznańską prokuraturę materiału dowodowego przeciwko Adamowi Z. Chodzi o liczne wątpliwości związane z tezą postawioną przez prokuraturę w oparciu o zeznania policjantów. Może się okazać, że hipoteza prokuratury może różnić się od informacji będących w posiadaniu Biura Detektywistycznego - informuje redakcja patriot24.net, portalu współpracującego z Rutkowskim.

Rutkowski ma też ujawnić "nowe kompromitujące fakty dotyczące wielkopolskiej policji", które mają nie być związane ze sprawą Tylman.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
11.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro