Reklama
Reklama

Park Kasprowicza: mogą powstać tor wrotkarski i kryty basen

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że mimo uzyskania dofinansowania w ramach budżetu obywatelskiego, prawdopodobnie nie zostanie wybudowany tor wrotkarski w Parku Kasprowicza. Sytuacja się zmieniła.

We wtorek pisaliśmy, że pod znakiem zapytania stoi budowa toru wrotkarskiego w Parku Kasprowicza. Urzędnicy wskazywali, że choć projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu obywatelskiego, w tym samym miejscu mógłby powstać kryty basen. Taką informacją załamał się pomysłodawca toru, Jakub Ciesielski. - Zrobiliśmy wszystko jak należy, przekonaliśmy do pomysłu ludzi, dostaliśmy pieniądze z budżetu obywatelskiego i teraz co - pyta. - Po prostu ręce opadają. Walczymy o to od wielu lat, zaczynam tracić siły i nadzieję - mówił. Więcej o sprawie piszemy TUTAJ.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Dziś sytuacja się zmieniła. W czwartek o planowanej inwestycji dyskutowali pomysłodawcy projektu, osiedlowi radni i urzędnicy. Okazuje się, że w parku powstać może zarówno tor wrotkarski jak i kryty basen. Muszą jednak mieć wspólne zaplecze. - Można zrobić wrotkarnię, która będzie miała wspólne zaplecze z krytą pływalnią - mówi Maria Łazarz, przewodnicząca RO św. Łazarz.

Ciesielski dziś odzyskał wiarę w to, że tor może powstać. - Jak pod wspólnym dachem połączyliśmy siły to moc miasta pomoże nam zrealizować wspólny cel - wyjaśnia. Teraz projektem musi się zająć Miejska Pracownia Urbanistyczna. Nie wiadomo kiedy inwestycja będzie mogła się rozpocząć.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro