Reklama

Najpiękniejsze koty opanowały Arenę

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

23 rasy kotów można było zobaczyć w weekend w hali Arena podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów. 350 czworonogów prezentowało tu swoje wdzięki. Zobacz zdjęcia!

Koty nie tylko z Polski, ale też z Litwy, Ukrainy, Czech, Austrii, Holandii, Danii, Szwecji czy Finlandii można było zobaczyć w sobotę i niedzielę w hali Arena w ramach Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych. Były koty włochate i zupełnie bez włosów, egzotyczne i te bardziej "standardowe". W sumie zaprezentowano 23 rasy i 350 kociaków.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Każdy z kotów ma swój charakter. - Koty brytyjskie mają charakter kanapowca. Są spokojne, lubią głaskanie, mizianie, przytulanie. Lubią przebywać tam, gdzie my jesteśmy - mówi Marzena Urbaniak, wystawca. - Sfinks kanadyjski nie ma praktycznie włosów. To bardzo żywy kotek, ale rodzinny, towarzyski, lubi się przytulać - tłumaczy Alina Oleksiak, wystawca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro