Reklama
Reklama

Koniec programu KAWKA. Ostatnia szansa na dopłatę do wymiany pieców

To koniec programu KAWKA. Jeszcze tylko w przyszłym roku będzie można ubiegać się o dofinansowanie wymiany pieców.

W ramach programu KAWKA miasto dostało 4 miliony złotych. Pieniądze trafią do tych mieszkańców, którzy wymienią piece węglowe na ogrzewanie gazowe. Do tej pory udało się wydać połowę środków. Mimo to, miasto chciałoby kontynuować wygaszanie trujących palenisk. Jednak władze centralne zapowiedziały, że kończą z programem KAWKA. Nie wiadomo, czy i w jaki sposób rząd zamierza dopłacać do wymiany pieców. Niestety narodowy fundusz wycofuje się w tej chwili w programu KAWKA próbując zastąpić to innymi rozwiązaniami. Za wcześnie chyba żeby mówić o szczegółach - tłumaczy Piotr Szczepanowski, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

O to co dalej martwi się radny Prawa i Sprawiedliwości Zbyszko Górny. W swojej interpelacji do prezydenta pyta czy prezydent Poznania ma zamiar wdrożyć program ochrony powietrza. Spróbuję przez posłów interweniować w Sejmie, żeby oni po prostu w budżecie centralnym przeznaczyli środki na kontynuowanie tego programu lub podobnego - mówi Zbyszko Górny, radny PiS.

W Poznaniu z dopłat jeszcze tylko w przyszłym roku będą mogli skorzystać mieszkańcy Łazarza, północnej Wildy, Starego Miasta i Chwaliszewa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro