Reklama
Reklama

Szaleńczy rajd karetki między rogatkami

fot. Screenshot Kontakt24

Szokujący film z przejazdu karetki przez przejazd kolejowy w gminie Czerwonak dotarł do redakcji Kontakt24. Do tragicznego w skutkach zderzenia zabrakło kilku sekund.

Nagranie do redakcji Kontakt 24 dostarczyła pani Karolina Kaczmarek - Jechałam do pracy. To było po godzinie 5 rano. Tak jak każdy kierowca zatrzymałam się przed przejazdem. W lusterku widziałam karetkę pogotowia na sygnale - opowiada kobieta i dodaje -Myślałam, że karetka się zatrzyma. Poczeka kilka sekund. Pociąg przejedzie, a potem karetka pojedzie sobie między opuszczonymi rogatkami.Byłam w takim szoku, że długo nie mogłam dojść do siebie. Ratownicy z karetki mieli dużo szczęścia.

Film pochodzi z maja 2015 roku, a kobieta długo zwlekała z jego udostępnieniem, ale zdecydowała się przekazać go do mediów, kiedy obejrzała inny film z przejazdu kolejowego. Redakcja Kontakt24 zapytała o zarejestrowaną sytuację przedstawiciela PKP PLK -Niewiele brakowało, by do osób w tej karetce, pasażerów pociągu i kierowców na przejeździe potrzebne były kolejne karetki. Nie sądzę, aby nawet uprzywilejowany pojazd mógł tak niebezpiecznie szarżować w momencie, gdy nadjeżdża pociąg - podsumował krótko Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-2℃
Poziom opadów:
4.3 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro