Reklama
Reklama

Kolejny duży sklep zniknie z Galerii Malta

fot. Krzysztof Szczotka / archiwum
fot. Krzysztof Szczotka / archiwum

Po sklepach grupy Inditex, które wraz z końcem września zniknęły z Galerii Malta, popularne centrum handlowe traci następny sklep. Tym razem chodzi o 2-piętrowy Marks & Spencer - sieć wycofuje się z Polski.

Otwarcie centrum handlowego Posnania dało się we znaki m.in. znajdującej się po sąsiedzku Galerii Malta. Już na koniec września z Malty zniknęły sklepy grupy Inditex - Zara, Bershka, Oysho, Massimo Duti, Pull&Bear oraz Stradivarius. Przeniosły się do nowego giganta przy rondzie Rataje.

W tym tygodniu pojawiła się kolejna niekorzystna informacja dla galerii przy Jeziorze Maltańskim. Nie ma jednak związku z nowym sąsiedztwem. Brytyjska sieć sklepów Marks & Spencer wycofuje się z Polski. W kraju ma 11 sklepów, w tym jeden w Poznaniu - właśnie w Galerii Malta. Lokal zajmuje 2 piętra. Marks & Spencer już zaczął rozmowy z pracownikami związane z likwidacją sklepów. Powodem wycofania się sieci z polskiego rynku są złe wyniki finansowe. Sieć zamyka też sklepy m.in. w Chinach i we Francji.

Galeria Malta nie poddaje się w walce o klienta. Choć pojawiały się plotki, że wraz z otwarciem Posnanii obiekt nad Jeziorem Maltańskim może zostać przekształcony w biura, galeria temu zaprzecza. Już w najbliższy weekend organizowany jest wielki start wyprawy do Świętego Mikołaja - do Laponii. Jej uczestnicy mają przywieźć klientom świąteczną atmosferę. W niedzielę od 12.00 do 17.00 przy fontannie dzieci będą mogły pisać listy do Mikołaja, które trafią do Laponii. Dla dorosłych przygotowano natomiast świąteczne rabaty w sklepach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro