Reklama

W weekend w Arenie zaprezentują się najpiękniejsze koty

fot. Anna Księżopolska / archiwum
fot. Anna Księżopolska / archiwum

Długi weekend wielu poznaniaków rozpocznie od odwiedzenia ulicy Święty Marcin, gdzie zaplanowano obchody imienin patrona tej trasy. Zjemy też mnóstwo świętomarcińskich rogali. W sobotę i niedzielę czas na trochę ruchu - pospacerować będzie można po Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych.

Nie tylko imieniny ulicy Święty Marcin czy obchody Święta Niepodległości przygotowano w ten weekend w Poznaniu. Mieszkańcy w sobotę i niedzielę będą mogli wybrać się na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych do Areny. To okazja do pospacerowania i spalenia kalorii... ze świętomarcińskich rogali.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Wystawa kotów to miejsce idealne do fanów tych czworonogów. - W tym roku w hali Arena zaprezentuje się kilkaset kotów nie tylko z Polski, ale też z Litwy, Ukrainy, Czech, Austrii, Holandii, Danii, Szwecji, Finlandii - wyjaśniają organizatorzy z klubu Felis Posnania. Zobaczymy koty włochate i zupełnie bez włosów, egzotyczne i te bardziej "standardowe". W sumie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt różnych ras.

Poza oglądaniem rasowych kotów na wystawie można też zrobić zakupy na kiermaszu. - Swój asortyment zaoferują producenci i hurtownicy wiodących marek. Właściciele kotów będą mogli zaopatrzyć się w drapaki, kuwety, piaski, środki pielęgnacji, szczotki, zabawki, karmy suche i mokre - dodają.

Będą też atrakcje dla najmłodszych - malowanie twarzy, konkurs plastyczny, stoiska ze słodyczami. Nie zabraknie też stoisk gastronomicznych oraz stoisk fundacji wspierających bezdomne kociaki.

Bilety wstępu kosztują 10 złotych (normalny) oraz 5 złotych (ulgowy). W sobotę wystawę można odwiedzać od 10.00 do 17.00, a w niedzielę od 9.00 do 16.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro