Reklama

Budżet Obywatelski: głosowanie od środy. Zobacz, co może powstać

Od 16 do 30 listopada potrwa głosowanie na projekty do zrealizowania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku. Propozycji jest 128 - 43 ogólnomiejskie i 85 rejonowych. Zobacz, jakie inwestycje mogą być zrealizowane.

Już w środę pisaliśmy o szczegółach związanych z głosowaniem na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Głosowanie rozpocznie się w środę, 16 listopada i potrwa do końca miesiąca. TUTAJ dowiesz się, gdzie można zagłosować.

TEJ! Zasługujesz na jesienny relaks. Linea Mare***** nad morzem to idealne miejsce na wypoczynek wśród sosnowych lasów. Odkryj spokój i komfort w wyjątkowym otoczeniu.
REKLAMA


Do wydania jest 17,5 mln złotych. Na jakie projekty będą mogli głosować mieszkańcy? Najdroższe mogą kosztować 1,5 mln złotych - są to projekty ogólnomiejskie. O maksymalną kwotę zabiegają pomysłodawcy m.in. ratowania starych bimb (renowacja starych tramwajów), wyremontowania przystanków na trasie PST czy powstania ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Bałtyckiej między Syrenią i Do spalarni. Za 1,5 mln złotych mogą też zostać utwardzone alejki na cmentarzach Miłostowo i Junikowo, a także powstać może Muzeum Historii ZOO w starej lwiarni w Starym ZOO.

Mniejsze koszty mogą pochłonąć inne projekty ogólnomiejskie - to m.in. poprawienie stanu ulicy Bolka poprzez zapewnienie tu nowej nawierzchni (1 mln złotych), wybudowanie domu dla żółwi w Starym ZOO (1,25 mln zł), rewaloryzacja cmentarza zasłużonych Wielkopolan (185 000 zł), budowa drogi rowerowej na Moście Dworcowym (0,5 mln zł) oraz oświetlenie nad Jeziorem Maltańskim (800 000 zł).

Głosować można też na projekty rejonowe. Maksymalna wartość każdego z nich nie może przekroczyć 0,5 mln złotych. Na Winogradach w ramach PBO może np. powstać fontanna w ogrodzie kwiatowym na Cytadeli, a także mogą się pojawić meble miejskie do pracy i wypoczynku. Na terenie Kiekrza, Podolan czy Strzeszyna mieszkańcy starają się o pieniądze na pomost na Jeziorze Kierskim oraz o realizację kina plenerowego.

W przypadku Piątkowa wśród propozycji są mural na przystanku PST Kurpińskiego, promenada Piątkowsko-Winogradzka oraz trasa rowerowa i chodnik na Szymanowskiego. Na Głuszynie i Starołęce pieniądze mogą pozwolić na rewitalizację Fortu Ia oraz budowę siłowni pod chmurką w Marlewie.

To wciąż nie koniec. Na Grunwaldzie powstać mogą parkingi rowerowe, naprawione mogą zostać chodniki i krawężniki w wyznaczonych lokalizacjach. Na Ogrodach i Sołaczu starania dotyczą m.in. rozbudowy placu zabaw w Parku Sołackim oraz renowacji Alei Wielkopolskiej. Na Morasku, Naramowicach i Umultowie mieszkańcy chcą parku na os. Łokietka, siłowni przy Żurawińcu i montażu oświetlenia na ul. Jasna Rola.

Na Ratajach z pieniędzy w ramach PBO powstać może ścieżka rowerowa łącząca Polanę Harcerza z promenadą nad Jeziorem Maltańskim, a na Żegrzu - boisko wielofunkcyjne. Na Starym Mieście pieniądze mogą pozwolić na modernizację boiska na terenie Ogrodu Jordanowskiego nr 1. Na Wildzie i Dębcu wnioskuje się o odnowienie ul. Kilińskiego czy stworzenie zieleńca przy ul. Dolna Wilda.

Na Ławicy powstać może nowe boisko piłkarskie, a na Górczynie prace mogą się odbyć w Parku Górczyńskim. W rejonie osiedli Pomet czy Warszawskiego mieszkańcy apelują o modernizację przystanków tramwajowych na ul. Warszawskiej oraz stworzenie skateparku w pobliżu Malty. Wiele projektów pochodzi z Łazarza i Jeżyc - to m.in. plac do street workoutu w Parku Kasprowicza, odnowa chodników i zieleni na Jarochowskiego czy wydarzenia w Centrum Amarant.

Wszystkie projekty znajdziesz TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Problemy na Ławicy przez pogodę
9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro