Reklama

Politycy PiS zadowoleni z wyników wyborów w Stanach Zjednoczonych

fot. wikimedia
fot. wikimedia

Jak już informowaliśmy, nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych został republikanin Donald Trump. Z takiego wyboru zadowoleni są przedstawiciele partii rządzącej Polską.

W tegorocznych wyborach startowała dobrze znana z działalności politycznej Hillary Clinton oraz niezwiązany wcześniej z polityką Donald Trump. Kampania wyborcza była bardzo zacięta i obfitowała w personalne ataki na kandydatów, a sondaże do końca nie dawały odpowiedzi, kto zostanie nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Ostatecznie zwycięzcą wyborów został Donald Trump. Pomimo wielu kontrowersji związanych z jego osobą, z całego świata płyną gratulacje dla nowego prezydenta, a list do prezydenta-elekta wysłał również Andrzej Duda -Pragnę pogratulować Panu zwycięstwa w wyborach 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych i życzyć Panu bardzo udanej kadencji. Więzi między Rzeczpospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi to wspaniały przykład strategicznego partnerstwa bazującego na wspólnych wartościach, u których podstawy leży wolność, tak droga Polakom, Amerykanom i mnie osobiście - napisał prezydent Polski.

Jednak poza oficjalnymi gratulacjami pojawiają się mniej formalne komentarze, a politycy Prawa i Sprawiedliwości wskazują, że to dobry wybór z punktu widzenia Polski. Głos zabrał między innymi Minister Obrony Narodowej -Donald Trump na kongresie Polonii amerykańskiej w Chicago podkreślił, że Polska jest najbliższym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i że Stany Zjednoczone nigdy nie porzucają swoich sojuszników - chwalił nowego prezydenta Antoni Macierewicz, którego słowa cytuje portal dziennik.pl. Szef MON dodał, że stosunki polsko-amerykańskie mogą być nawet lepsze niż do tej pory.

W podobnym tonie wypowiadał się na konferencji prasowej w Sejmie Ryszard Terlecki -Ameryka wybrała, to jest dobra wiadomość, jesteśmy przekonani, że stosunki polsko-amerykańskie będą jeszcze lepsze niż były dotąd. Ameryka jest naszym najważniejszym partnerem politycznym i najważniejszym sojusznikiem - powiedział wicemarszałek Sejmu.

Nieustannie polscy politycy oczekują na zniesienie wiz dla Polaków, a o tej obietnicy przypomina Ryszard Czarnecki -Donald Trump obiecał Polakom zniesienie wiz (...) oczekujemy spełnienia tej obietnicy. Jesteśmy przekonani, że nasze relacje w ramach NATO będą rozwijać się tak dobrze jak dotychczas - powiedział europoseł PiS.

Donald Trump będzie 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Stanowisko obejmie 20 stycznia 2017 roku i będzie rządził przez kolejne cztery lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro