Reklama
Reklama

Na ratajskich osiedlach zatrudniono ochronę: m.in. przez bezdomnych

Takie tablice pojawiły się na altanach śmietnikowych m.in. na os. Lecha | fot. czytelnik
Takie tablice pojawiły się na altanach śmietnikowych m.in. na os. Lecha | fot. czytelnik

Już od kilku lat w sezonie jesienno-zimowym na terenie ratajskich osiedli pracują ochroniarze. Są zatrudniani między innymi ze względu na bezdomnych, którzy zanieczyszczają klatki schodowe czy przesiadują w altanach śmietnikowych.

To już kolejny rok, w którym spółdzielnia Osiedle Młodych korzysta z ochrony na osiedlach. W sezonie 2016 - 2017 ochroniarze pracują na osiedlach Piastowskim, Armii Krajowej, Bohaterów II Wojny Światowej, Rzeczypospolitej, Lecha, Czecha, Tysiąclecia, Stare Żegrze, Polan, Rusa i Orła Białego.

W tej sprawie napisał do nas jeden z czytelników. - Administracja osiedla Lecha dbając o bezpieczeństwo śmieci i mieszkańców funduje ochronę - pisze i dodaje zdjęcie, na którym widać altanę śmieciową z tabliczką "obiekt chroniony i monitorowany". W spółdzielni dowiadujemy się, że patrolowanie rejonu altan śmieciowych to jedno z wielu zadań firmy ochroniarskiej. - Pracownicy ochrony są zobowiązani zwrócić baczną uwagę na altanki śmieciowe ze względu na przebywanie na ich terenie osób bezdomnych oraz wcześniejsze podpalenia. Problem obecności osób bezdomnych na klatkach schodowych budynków oraz w altanach śmieciowych był jednym z głównych powodów zatrudnienia firmy ochroniarskiej na osiedlach. Osoby bezdomne śpiąc w przejściach uniemożliwiają wejście na klatkę ewakuacyjną, spożywają alkohol oraz załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w budynku - informuje Julia Tritt z SM Osiedle Młodych.

Co jeszcze robią ochroniarze? Mają m.in. przeciwdziałać kradzieżom i włamaniom, zgłaszać spółdzielni przypadki naruszenia zasad porządku, dokonywać obchodów chronionych obiektów. Mieszkańcy mogą się skontaktować z ochroną pod numerami telefonu podanymi na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych swoich bloków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro