Reklama
Reklama

Franowo: będzie nowe centrum handlowe z 35 sklepami

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Na poznańskim Franowie, w miejscu wyburzonego marketu Carrefour, powstaje nowe centrum handlowe z 35 sklepami. Ma być gotowe we wrześniu przyszłego roku.

Do końca czerwca ubiegłego roku na poznańskim Franowie otwarty był pasaż handlowy z marketem Carrefour znajdujący się w sąsiedztwie OBI i Decathlonu. Wszystkie obiekty zlokalizowane są na terenie należącym do IKEA. Dziś po markecie nie ma śladu, a był to jeden z dwóch pierwszych w Polsce obiektów tego typu wybudowanych przez IKEA.

Dziś na terenie po markecie stoi już nowe centrum odbioru towaru IKEA - zajęło jednak tylko fragment sporej działki. W bezpośrednim sąsiedztwie trwa natomiast budowa "Convenience Centre". Będzie to centrum handlowe, w którym znajdzie się 35 sklepów. Już zdradzono, że będą to m.in. Piotr i Paweł, Media Expert oraz Martes Sport. Wszystkie punkty handlowe i usługowe będą się mieścić na parterze budynku. Na piętrze zaplanowano natomiast biura, w których może pracować nawet 1000 osób. W obiekcie znajdzie się także podziemny parking.

Wykonawcą prac jest Budimex. Roboty rozpoczęły się późną wiosną i mają potrwać do września przyszłego roku. Inwestycja pochłonie blisko 77 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro