Reklama
Reklama

Radni PO chcą, by miasto dofinansowało transport kibiców na mecze

fot. Październikowy przemarsz kibiców na mecz

Choć Jacek Jaśkowiak deklaruje, że nie zmieni zdania w sprawie dofinansowania przez miasto przewozu kibiców przyjezdnych drużyn komunikacją miejską na mecze Lecha Poznań, pieniądze na ten cel być może znajdą się w budżecie miasta na przyszły rok. Chcą tego radni Platformy Obywatelskiej.

Wracamy do sprawy przewozów kibiców przyjezdnych drużyn komunikacją miejską na mecze na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Jacek Jaśkowiak w październiku zdecydował, że miasto nie będzie dokładać pieniędzy do transportu kibiców. Tym samym kibice muszą teraz iść na stadion z dworca, co powoduje blokowanie ulic.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


W poniedziałek odbyło się spotkanie w tej sprawie prezydenta, przedstawicieli Lecha Poznań i policji. - Nie widzę powodów, dla których poznaniacy mieliby ponosić koszty transportu kibiców innych klubów, przyjeżdżających do Poznania na mecze - tłumaczy Jacek Jaśkowiak. Policja wskazuje, że może to negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo.

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni Platformy Obywatelskiej odnieśli się do tej sprawy. Chcą, by w budżecie miasta na przyszły rok znalazło się około 20 tysięcy złotych na dofinansowanie transportu kibiców. Już wiadomo, że PO zgłosi poprawkę do budżetu w tej sprawie, a tym samym klub prezydenta ma inne zdanie w tej sprawie niż on sam.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, radni Prawa i Sprawiedliwości już deklarują, że poprą propozycję PO. Radni chcą, by mieszkańcy nie musieli odczuwać ewentualnych uciążliwości związanych z obecności kibiców przyjezdnej drużyny w mieście, a ich zdaniem blokowanie ulic to znaczne utrudnienie. Prezydent Jaśkowiak w rozmowie z GW mówi, że jeśli radni przeforsują dofinansowanie przejazdów zamiast przeznaczenia tych pieniędzy np. na dzieci - będzie to ich odpowiedzialność.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro