Reklama
Reklama

Posprzątali cmentarz garnizonowy na Cytadeli: "100 worków śmieci i liści"

fot. SWOT
fot. SWOT

W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Dniem Niepodległości, Stowarzyszenie Wielkopolska Obrona Terytorialna posprzątało cmentarz garnizonowy na Cytadeli. Uzbierano 100 worków śmieci i liści, zapalono też około 200 zniczy.

- Jesteśmy grupą obywateli, którzy za wartość nadrzędną uważają prawo do samostanowienia swojej ojczyzny. Uznajemy, że zarówno z szacunku do poprzednich pokoleń, które walczyły w obronie polskiej niepodległości, jak i przyszłych, których jakość życia zależy od naszych obecnych działań, ciąży na nas odpowiedzialność do podtrzymania i rozwijania w trudach odzyskanej dla nas wolności. Stanowiąc mieszankę ludzi o odmiennych poglądach społecznych i politycznych, wykształceniu czy pozycji społecznej, tworzymy struktury organizacji, której celem jest rozwijanie i ochrona dobra wspólnego jakim jest Rzeczpospolita Polska - informują członkowie Stowarzyszenia Wielkopolska Obrona Terytorialna.

Jak podkreślają, powołują się na ideały i dokonania powstańców wielkopolskich i chcą motywować do rozwoju osobistego na rzecz ojczyzny. Wyrazem tego jest przeprowadzona w weekend akcja porządkowania cmentarza garnizonowego na Cytadeli. Pochowano tu m.in. powstańców wielkopolskich. - Dzięki oficjalnemu porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskiej nasze Stowarzyszenie wzięło na siebie odpowiedzialność za uporządkowanie cmentarza garnizonowego przed 11 listopada. Po całym dniu pracy udało nam się zebrać blisko 100 worków śmieci i liści oraz przygotować do powtórnego wykorzystania ponad 200 zniczy - wyjaśnia SWOT. - Dzień Niepodległości jest dla nas jednym z najważniejszych dni w roku. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać to ważne dla mieszkańców Poznania miejsce w należytym porządku przez cały rok - dodaje. Organizacja wróci na cmentarz także przed 27 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro