Reklama
Reklama

Rogale z Caritasu znowu najlepsze!

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Blisko 7000 głosów oddano w naszej sondzie na najlepsze świętomarcińskie rogale. Ponownie bezkonkurencyjne okazały się wypieki z poznańskiego Caritasu. Będzie je można kupić 11 listopada przy kościele św. Marcina i przed Zamkiem.

Od kilku lat w naszej sondzie, w której pytamy o najlepsze rogale świętomarcińskie, zwyciężają wypieki z Caritasu Archidiecezji Poznańskiej. W tym roku zagłosowało na nie 33% uczestników zabawy. - W tym roku współpracujemy z trzema cukierniami, ale 11 listopada rogale będą pochodzić z tylko jednej cukierni - mówi Dawid Szkudlarek, koordynator projektów w Caritas Archidiecezji Poznańskiej. - Cukiernie działają w ramach tej akcji pod szyldem Caritasu, choć bardzo dociekliwi mieszkańcy będą mogli zobaczyć certyfikat 11 listopada, na którym będzie widoczna nazwa cukierni - dodaje.

W czym tkwi sekret zwycięskich rogali? - Mogę podzielić się tylko swoim zdaniem, ale według mnie nasze rogale są po prostu wypełnione nadzieniem bardzo dobrej jakości. Nie są sztuczne. Myślę, że kusząca jest także cena, która wynosi 6 złotych za sztukę, a otrzymuje się bardzo "bogatego" rogala - wyjaśnia Szkudlarek. Pieniądze ze sprzedaży rogali zostaną przeznaczone na organizację Wigilii dla potrzebujących na MTP oraz na remont Domu Dziecka w Lesznie.

Rogale z Caritasu będzie można kupić w piątek, 11 listopada, od mniej więcej 9.00 przy kościele św. Marcina. Ale nie tylko tutaj. Dostępne będą również na jarmarku przy CK Zamek. Tam swoje stoiska będą mieć różne cukiernie.

Jakie jeszcze rogale wyróżniono w naszej sondzie? Na drugim miejscu znalazły się rogale z cukierni Elite (14% głosów), a na trzecim z cukierni Zagrodnicza (7% głosów). Tuż za podium jest natomiast cukiernia Hanna Piskorska (6%). 15% głosów trafiło na opcję "Inna cukiernia".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro