Reklama

Trasa na Franowo: "zalegalizują" przedepty na trawniku

Przedepty zostaną utwardzone | fot. PIM
Przedepty zostaną utwardzone | fot. PIM

Po czterech latach od otwarcia trasy tramwajowej na Franowo ponownie odbędą się tu prace. Tym razem nie będą jednak dotyczyć samego torowiska czy tunelu. "Zalegalizowane", a więc utwardzone zostaną przedepty przy ul. Piaśnickiej. Dodatkowo przestawione zostaną wiaty przystankowe.

Z trasy tramwajowej na Franowo można korzystać od przeszło czterech lat. Jeszcze przed jej otwarciem pisaliśmy o "osamotnionej" ławce, która pojawiła się na środku trawnika nad tunelem trasy, w pobliżu ulicy Piaśnickiej. - Wiemy, że mieszkańcy wydepczą pewnie własne ścieżki nad tunelem i będziemy chcieli wówczas zrobić tam chodnik - mówił nam ponad 4 lata temu Andrzej Nowakowski, prezes ówczesnej Infrastruktury EURO Poznań 2012.

Choć mieszkańcy chwalili pomysł urzędników wskazując, że warto poczekać i sprawdzić którędy będą poruszać się poznaniacy, a dopiero później wybudować chodniki na przedeptach, szybko okazało się, że lokalizacja ławki okazała się... pomyłką. Ławki, bo zamontowano ich tam więcej, usunięto.

Dziś jednak mieszkańcy poruszający się w tej okolicy będą mogli obserwować prace toczące się nad tunelem. - W trakcie robót wykonane zostaną utwardzenia przedeptów w pasie zieleni nad tunelem Franowo przy wentylatorach (połączenie przejścia dla pieszych w ul. Piaśnickiej z chodnikiem, w kierunku osiedla Rusa) oraz w rejonie przystanku Piaśnicka (od strony sklepu "Tęczowy Pstrąg") - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie. Utworzone tu przedepty zostaną więc "zalegalizowane".

Dodatkowe prace odbędą się na na przystanku tramwajowym pętli Franowo. - W kierunku centrum (peron bliżej wewnętrznej strony pętli), przewiduje się likwidację istniejących wiat przystankowych. W miejscu demontażu zostanie odtworzona nawierzchnia, a w miejscu zdemontowanych wiat przewidziano wstawienie węższych o szerokości ścianek bocznych 970 mm. Wiaty te zostaną umieszczone jak najbliżej zewnętrznej krawędzi platformy przystankowej - dodają. - Zdemontowane wiaty zostaną przeniesione na sąsiadujący z przystankiem tramwajowym, przystanek autobusowy. Pod wszystkie wiaty przewidziane jest przyłączenie zasilania - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro