Reklama
Reklama

Strefa Tempo 30: zakaz ruchu dla rowerów na drodze rowerowej?

fot. Filip
fot. Filip

Między innymi na ulicy 27 Grudnia w centrum Poznania można zobaczyć nowe znaki drogowe w ramach Strefy Tempo 30. Pod znakiem informującym o zakazie ruchu pojawiła się tabliczka, kogo zakaz dotyczy - "Pojazdów upoważnionych i rowerów". Problem w tym, że znaki stoją przy drodze rowerowej.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Ja zawsze myślałem, że ten znak oznacza zakaz ruchu, a pod znakiem było dopisane np. "nie dotyczy pojazdów uprzywilejowanych". Ale w Poznaniu jest inaczej. Prezydent dla rowerów zrobił ścieżki, a teraz jest zakaz. Kto za to odpowiada, bo to wstyd - pyta Filip.

Rzeczywiście na ulicy 27 Grudnia, w pobliżu Okrąglaka, pojawiły się znaki informujące o zakazie ruchu w obu kierunkach. Pod nimi zamontowano tabliczki precyzujące... kogo zakaz dotyczy. Wymieniono na nich pojazdy upoważnione oraz rowery. Znaki stoją jednak tuż przy drodze rowerowej.

Pod znakami tego typu przeważnie umieszcza się informację o dopuszczanych odstępstwach od stosowania się do znaku. Na tabliczkach pod znakiem pojawia się więc adnotacja "nie dotyczy...". Zdjęcia z ul. 27 Grudnia wysłaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich. Czekamy na odpowiedź.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 7.11.2016 r., godz. 13.36
    Aktualizacja
    poniedziałek, 7.11.2016 r., godz. 13.36
    Jak informuje ZDM, tabliczka pod znakiem to błąd wykonawcy. Na tabliczce powinny być informacje "nie dotyczy...". - Tabliczki zostaną zmienione - zapowiada rzeczniczka ZDM, Agata Kaniewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro