Reklama

Mała Amelka potrzebuje pomocy. Zbierają 85 tysięcy złotych na leczenie

Gdy była w brzuchu mamy, nic nie zapowiadało problemów zdrowotnych. Tuż po urodzeniu okazało się jednak, że mała Amelka ma niedorozwój lewej strony twarzy. Dziś potrzebuje implantu, który utrzyma w jej główce odpowiednie ciśnienie. Koszt operacji to blisko 100 tysięcy złotych.

Amelia z Pniew urodziła się w 34. tygodniu ciąży. Jej rodzice nie wiedzieli dlaczego lekarze natychmiast zabrali ich córkę z sali porodowej. Ostatecznie rodzice usłyszeli, że ich dziecko urodziło się z niedorozwojem lewej strony twarzy. - Ma zrośniętą szparę powiekową oraz brak nozdrza. USG oczka wykazało brak gałki ocznej! Jak nasza córeczka może nie mieć oczka? Dlaczego? Nie potrafię wymienić tych wszystkich emocji, które wtedy pojawiły się w naszych głowach - wyjaśniają rodzice.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Jak zaznaczają bliscy dziewczynki, jej wygląd nie jest najgorszym co mogło ją spotkać. - Prawdziwym zagrożeniem jest tak naprawdę brak gałki ocznej, bo wraz ze wzrostem dziecka formują się kości twarzoczaszki i mogą w każdej chwili uszkodzić mózg. Nasze dziecko nie może się prawidłowo rozwijać bez gałki ocznej, a my nie możemy spać spokojnie, wiedząc, że deformacje, które powstaną, będą w przyszłości nie do odwrócenia - dodają.

Amelka potrzebuje implantu samorozprężalnego, który utrzyma prawidłowe ciśnienie w jej główce. Ponieważ dziewczynka rośnie, założenie docelowej protezy oka będzie mogło nastąpić dopiero za kilka lat. Do tego czasu implanty trzeba będzie kilka razy wymieniać. - Koszty takich zabiegów są bardzo wysokie, a NFZ nie refunduje ich. Jest to problem, który spędza nam sen z powiek, bo obowiązkiem każdego rodzica jest troska o własne dziecko. Chcielibyśmy, aby nasza córeczka w przyszłości żyła jak normalne dziecko. Jest wiele do zrobienia. Amelka wymaga też w najbliższym czasie operacji noska, gdyż ma go jedynie połowę.

Zbiórka na leczenie Amelki prowadzona jest na portalu SiePomaga.pl. potrzeba 85 tysięcy złotych. Uzbierano niemal 13 tysięcy złotych, ale potrzeba znacznie więcej pieniędzy. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro