Reklama
Reklama

Na Cytadeli zakwitły... kwiaty. A przed nami pierwszy śnieg!

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Choć mamy listopad, na poznańskiej Cytadeli nasz czytelnik zwrócił uwagę na pokazujące się na trawnikach kwiaty. Niestety nie zwiastują ocieplenia. Przeciwnie, w najbliższych dniach będzie zimno. Mogą nawet pojawić się opady śniegu.

Krokusy stają się obiektem zainteresowania większości poznaniaków przeważnie na przełomie zimy i wiosny. Zwiastują nadejście cieplejszych dni i poprawiają humor osobom, które mają dosyć zimna.

Ale krokusy kwitną nie tylko wczesną wiosną. - Zakwitły krokusy na Cytadeli - napisał do nas czytelnik. Okazuje się jednak, że nie są to krokusy, a zimowity, które kwitną jesienią. Ale widok krokusów w listopadzie także nie powinien nikogo dziwić. Poza krokusami wiosennymi są też krokusy jesienne, które potrafią cieszyć oko spacerowiczów nawet do połowy grudnia.

Niestety kwiaty z Cytadeli nie zwiastują nagłego ocieplenia. W Poznaniu w najbliższych dniach będzie zimno - nocami termometry będą pokazywać ujemne temperatury. Ale to nie wszystko. Z prognoz synoptyków wynika, że już w środę, a później także być może w piątek i sobotę pojawiać się będą pierwsze słabe opady śniegu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro