Reklama

Gdzie zaparkują mieszkańcy Łazarza? Miejsca dla aut zastąpią drzewa

Spore problemy z parkowaniem mogą mieć wkrótce mieszkańcy Łazarza. Na kilku ulicach miejsca przeznaczone dla samochodów zastąpią drzewa. Pomysł nie wszystkim się podoba.

Rośliny pojawia się m.in. na Wyspiańskiego, Wojskowej, Limanowskiego, Niegolewskich, Potworowskiego czy Potockiej. Wszystko w ramach programu "Sto drzew dla Łazarza", finansowanego z budżetu obywatelskiego. - Odtwarzana jest zieleń, która tutaj kiedyś była i niektórzy już dawno zapomnieli o tych zielonych terenach - Maria Łazarz, przewodnicząca rady osiedla.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Samochodów w tym regionie jednak ciągle przybywa i już teraz wielu mieszkańców ma problemy z zaparkowaniem samochodu. ZDM zapowiada zmianę organizacji ruchu na ul. Łukaszewicza, a osiedlowi radni poparli ten pomysł.

W sprawie nie odbyły się konsultacje, co wzbudza protesty. - Być może w trakcie konsultacji wyszłyby różne rzeczy, być może jakieś konsensusy, dogadalibyśmy się, ale nic takiego nie było - przekonuje Lidia Dudziak z PiS, miejska radna i mieszkanka tej okolicy.

Radni przekonują, ze opinia mieszkańców nie była potrzebna, ponieważ odtwarzany jest jedynie stan faktyczny: istniejąca zieleń została zniszczona i zastąpiona parkującymi samochodami. Uspokajają także, ze więcej miejsc parkingowych ma pojawić się m.in. w rejonie Areny, dzięki skośnemu parkowaniu na ul. Jarochowskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro