Reklama
Reklama

Nawet 400 miejsc pracy w nowej fabryce w Lesznie

Na terenie Leszna, w strefie inwestycyjnej, powstaje fabryka VMI. Produkowane tu będą maszyny do przemysłu oponiarskiego. Pracę w zakładzie znajdzie nawet 400 osób - m.in. elektrycy, programiści i magazynierzy.

- To dla mnie wielka satysfakcja, że powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych firm w naszym mieście - mówi Łukasz Borowiak, prezydent Leszna. Leszczyńska fabryka VMI będzie produkować maszyny do przemysłu oponiarskiego. VMI Poland jest częścią holenderskiej grupy VMI, która zajmuje się produkcją, sprzedażą, a także obsługą maszyn wytwarzających opony, gumy, puszki i produkty kosmetyczne.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Na początku listopada wykonawca inwestycji, firma Skanska, rozpoczął prace ziemne. - Do końca roku planujemy zacząć montaż żelbetowej konstrukcji prefabrykowanej. Czekają nas też roboty drogowe, takie jak parkingi, drogi, chodniki z kostki oraz droga pożarowa z tłucznia. Naszym celem w tym momencie jest przede wszystkim zakończenie robót fundamentowych przed nadejściem mrozów - podkreśla Ryszard Andrzejewski, kierownik budowy.

Na budowie ma pracować nawet 150 osób, a inwestycja ma się zakończyć do końca 2017 roku. W zakładzie znajdzie pracę nawet 400 osób - to głównie elektrycy, mechanicy, mechatronicy, ale też magazynierzy i programiści.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro