Reklama
Reklama

Budowa wiaduktów w ciągu ul. Krzywoustego: wkrótce próbne obciążenie pali

fot. PIM

Trwają prace związane z budową nowych wiaduktów w ciągu ulicy Krzywoustego. Zakończono już palowanie w rejonie wiaduktu nad ulicą Chartowo. Wkrótce pale mają przejść próbę obciążeniową.

Jesienią przyszłego roku mamy pojechać po dwóch nowych wiaduktach w ciągu ulicy Krzywoustego, położonych na jezdni południowej trasy. Prace cały czas tu trwają. - Zakończono roboty palowe na części Chartowo-Żegrze. Trwają przygotowania do próbnego obciążenia pali - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Na ul. Inflanckiej trwają roboty palowe, a pomiędzy obiektami prowadzone są roboty drogowe - dodają.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Choć oficjalnym terminem ukończenia robót jest listopad 2017 roku, są szanse na wcześniejsze zakończenie inwestycji. - Wiadukt w ramach estakady oraz wiadukt nad ulicą Chartowo mają być gotowe maksymalnie do listopada przyszłego roku, choć wykonawca już teraz wspomina, że realne będzie zakończenie prac w październiku. Wiemy jak sprawnie prowadzi inwestycję i wierzymy, że zakończenie prac przed terminem zapisanym w umowie jest możliwe - mówił nam w październiku Paweł Śledziejowski, prezes PIM.

Zobacz jak obecnie wygląda plac budowy w tym miejscu:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
17.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro