Reklama
Reklama

Odkryj swój fyrtel z przewodnikami z grupy PoPoznaniu.pl

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Grupa przewodników PoPoznaniu.pl zaprasza na kolejny spacer z cyklu "Odkryj swój fyrtel". W najbliższą sobotę odbędą się dwa spacery po Górnym Łazarzu.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Piątego listopada odbędzie się spacer po Górnym Łazarzu-Górnym Łazarzem nazywana jest zazwyczaj część dzielnicy mieszcząca się na zachód od ulicy Głogowskiej. Kiedyś była to jedna z najbardziej eleganckich i zielonych części Poznania. Do dziś o zachwyt i zawrót głowy przyprawić mogą cudowne secesyjne kamienice, a w dwóch zupełnie różnych parkach kryją się wyjątkowe dla miasta obiekty. Jeśli do tego dodamy fascynującą historię PeWuKi, nietuzinkowych mieszkańców fyrtla, dawny ewangelicki kościół i żydowski cmentarz nie ma chyba wątpliwości, że warto poznać również ten kawałek Poznania! - zachęcają przewodnicy.

Piątego listopada odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 10, a druga o 16. Przewodnik będzie oczekiwał na uczestników przy Publicznym Liceum i Gimnazjum Katolickim przy Głogowskiej 92. Wycieczka jest finansowana ze środków Rady Osiedla Święty Łazarz, a udział w niej jest bezpłatny.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro