Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W Poznaniu stanął pomnik... pyry

SzS
piątek, 31.08.2007 r.
godz. 10.31

Ziemniak ważący ponad 5 ton pojawił się w Poznaniu. W centralnym punkcie parku Jana Pawła II stanął pomnik poznańskiej pyry.

W taką pyrę, jaka stanęła w parku Jana Pawła II, ciężko byłoby wbić zęby. Ważący pięć ton głaz nie jest jednak do jedzenia, ale już w sobotę oficjalnie stanie się pomnikiem słynnej "poznańskiej pyry". Jego uroczyste odsłonięcie będzie częścią piątych Dni Pyrlandii, które w weekend odbędą się na Łęgach Dębińskich. Mimo, że ta największa pyra do jedzenia się nie nadaje, w sobotę i niedzielę nie zabraknie tu ziemniaczanych przysmaków.

Po raz pierwszy na Pyrlandii będzie można spróbować potraw z pyrek na słodko. Może to brzmi dziwnie, ale smakuje wyśmienicie. Będą to ziemniaki w postaci marcepanu, będą to ziemniaki w sernikach - zapowiada Izabela Urbanowicz, organizator "Dni Pyrlandii".

Gwiazdami tegorocznego święta będą między innymi Maciej Maleńczuk, Boney M, Rudi Schubert i Mr Zoob. Imprezę w parku Jana Pawła II zakończy się w niedzielę wieczorem pokazem sztucznych ogni.

Reklama