Reklama
Reklama

Leśna Masa Krytyczna przeciwko myśliwym przejedzie przez Poznań

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Kilkukrotnie pisaliśmy na naszych łamach o rowerzyście zastrzelonym przez myśliwego pod Wągrowcem. Dziś poznańscy rowerzyści zaprotestują przeciwko myśliwym.

Rannego mężczyznę znaleziono we wtorek wieczorem na drodze w rejonie miejscowości Mirkowice -Na miejsce wezwano karetkę. Niestety człowiek zmarł podczas transportu do szpitala. Początkowo funkcjonariusze myśleli, że mężczyzna zmarł w wyniku potrącenia przez samochód - relacjonował Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Szybko okazało się jednak, że mężczyzna został postrzelony przez myśliwego. Wytypowanego już podejrzanego, który w tym czasie polował w tym rejonie.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Tymczasem członkowie inicjatywy Poznaniacy Przeciwko Myśliwym postanowili zaprotestować przeciwko myśliwym -MYŚLIWI TO MORDERCY!!! Wsiadamy na rowery by wspólnie sprzeciwić się polowaniom!! Myśliwi strzelają nie tylko do dzikich bezbronnych zwierząt - dla sportu, dla zabawy, dla podbudowania swojego ego. Stanowią zagrożenie także dla ludzi! Dziś okazało się, że myśliwy w okolicach Wągrowca zastrzelił rowerzystę. To już kolejne z rzędu bestialstwo, którego dokonali członkowie PZŁ - piszą aktywiści w serwisie społecznościowym Facebook.

Protest odbędzie się w formie rowerowej masy krytycznej. Rozpoczęcie protestu zaplanowano na godzinę 19. Leśna Masa Krytyczna wyruszy z placu Mickiewicza, a następnie przejedzie ulicami miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro