Reklama

Miasto nie będzie płacić za przejazdy kibiców gości. Policja komentuje i ostrzega, że wiąże się to ze sporymi utrudnieniami dla mieszkańców już w sobotę

fot. Michał Nadolski, archiwum
fot. Michał Nadolski, archiwum

Jak już wcześniej informowaliśmy miasto oświadczyło, że zamierza wycofać się z organizacji przejazdów kibiców gości na stadion przy ulicy Bułgarskiej. Dziś do sprawy odnieśli się policjanci.

W Poznaniu stało się to już tradycją, że kibice drużyn przyjezdnych wysiadają na stacjach położonych poza Poznaniem, a następnie dowożeni są autobusami MPK pod stadion przy ulicy Bułgarskiej. Teraz Jacek Jaśkowiak zadecydował, że miasto nie będzie płaciło za organizację przejazdów, a to oznacza, że kibice będą dojeżdżać na dworzec Poznań Główny, skąd sami będą dojeżdżać na INEA Stadion.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Wiadomość o decyzji Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka była dla Policji dużym zaskoczeniem. Jest ona także oceniana, jako zła i bezpodstawna. Wypracowany przez minione lata model zapewnienia bezpieczeństwa podczas odbywających się w Poznaniu meczów piłkarskich stanowił wzór do naśladowania. Kibice przyjeżdżający w dużych grupach z innych miast pociągami specjalnymi byli przewożeni wynajętymi autobusami z dworca na stadion. Taka praktyka sprawiła, że od wielu lat na ulicach miasta nie było żadnego incydentu z udziałem kibiców. Poziom bezpieczeństwa był utrzymywany na wysokim poziomie. Decyzja Prezydenta Poznania o wycofaniu się ze współfinansowania wynajmu autokarów zmienia tę sytuację - informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Poznańska Policja informuje mieszkańców, że kibice przyjeżdżający na mecze pociągami specjalnymi na Dworzec Główny będą szli pieszo ulicami miasta na stadion przy ul. Bułgarskiej. Na czas przemarszu część Dworca Głównego PKP w Poznaniu, fragment ul. Głogowskiej, ul. Grunwaldzkiej oraz ul. Marcelińskiej będą wyłączone z normalnego ruchu. Należy się spodziewać w tym czasie dużych utrudnień komunikacyjnych. Ponadto podczas przyjazdu kibiców na mecze o podwyższonym ryzyku mogą pojawić się zagrożenia w zakresie bezpieczeństwa - dodaje.

Z utrudnieniami trzeba się liczyć już w sobotę. O godzinie 20:30 na INEA Stadionie rozpocznie się mecz ekstraklasy piłkarskiej Lech Poznań - Wisła Płock.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro