Reklama
Reklama

Postrzelenie rowerzysty pod Wągrowcem: zatrzymano 21-letniego myśliwego

fot. Krzysztof (Kriss) Szkurlatowski / freeimages.com
fot. Krzysztof (Kriss) Szkurlatowski / freeimages.com

W czwartek pisaliśmy o rowerzyście, który zmarł pod Wągrowcem w wyniku postrzelenia. Mężczyznę znaleziono na drodze. W związku ze sprawą zatrzymano 21-letniego myśliwego.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. We wtorek wieczorem na drodze pod Mirkowicami w pobliżu Wągrowca znaleziono 57-letniego rowerzystę w ciężkim stanie. Zmarł w karetce podczas transportu do szpitala. Początkowo podejrzewano, że został potrącony, ale okazało się, że miał ranę postrzałową głowy.

57-latek był mieszkańcem Wybranówka. Już wiadomo, że w związku ze sprawą zatrzymano 21-letniego mieszkańca Budzynia. Brał on udział w polowaniu, które we wtorek wieczorem odbywało się w rejonie miejsca, w którym znaleziono rannego mężczyznę.

W czwartkowym eksperymencie procesowym odbywającym się m.in. na drodze pod Mirkowicami brali udział myśliwi uczestniczący we wtorkowym polowaniu, a także biegli z zakresu balistyki. Sprawą zajmuje się prokuratura, która nie ujawnia obecnie szczegółów. Wiadomo, że zabezpieczono sztucer 21-latka z Budzynia. To właśnie z tej broni mógł zostać postrzelony 57-latek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro