Reklama
Reklama

Auta osobowe parkują na kopertach dla samochodów dostawczych

Koperty dla samochodów dostawczych miały uporządkować parkowanie w centrum Poznania. Kierowcy ciężarówek skarżą się, że miejsca przeznaczone dla nich - bardzo często zajmują auta osobowe.

Koperty zlokalizowane są przy ulicy św. Marcin, przy Placu Wolności i na ul. Ratajczaka. Wyznaczono je miesiąc temu. Miały one ułatwić dostarczanie towarów do okolicznych sklepów. Niestety okazuje się, że często na miejscach przeznaczonych dla samochodów dostawczych parkują samochody osobowe. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że miasto zadba o to, by kierowcy, którzy dostarczają do sklepów mieli jak najlepsze warunki. Zapowiedział też, że w najbliższym czasie, w centrum, powstaną kolejne koperty. Będziemy tych miejsc dla samochodów dostawczych tworzyć więcej, tak, by mogły one sprawnie dowozić towar do tych małych sklepów i poprawić konkurencyjność różnego rodzaju biznesów prowadzonych w tych ulicach handlowych w centrum miasta - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Kolejne 10 kopert ma powstać w ramach rozszerzania strefy Tempo 30. To jest tak zwany obszar drugi, który jest wokół Starego Rynku - mówi Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. Te pierwsze lokalizacje wokół Starego Rynku są już wybrane, ale są one cały czas jeszcze na etapie konsultacji - dodaje.

Zarząd Dróg Miejskich planuje, by dodatkowe koperty dla samochodów dostawczych powstały przy ul. Szkolnej, Wielkiej, 23 Lutego i na Placu Kolegiackim. Ostateczne decyzje zapadną po konsultacjach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro