Reklama
Reklama

Przebudowa Grunwaldzkiej w Plewiskach: kolejna zmiana terminu ukończenia prac

Zdjęcie z września | fot. ZDP w Poznaniu
Zdjęcie z września | fot. ZDP w Poznaniu

W kwietniu bieżącego roku rozpoczęła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach. Początkowo planowano, że inwestycja potrwa do przełomu sierpnia i września. Dziś mowa jest o końcu listopada.

Gdy w kwietniu informowaliśmy o rozpoczynającej się przebudowie ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach na odcinku między Wołczyńską i przedszkolem w rejonie posesji nr 493 zapowiadano, że roboty potrwają do przełomu sierpnia i września. Już w sierpniu poinformowano, że termin ukończenia prac się zmieni. Wyjaśniano, że wykonawca natknął się na "niespodzianki" - m.in. przyłącza, które nie były wcześniej zinwentaryzowane. A trzeba je było przebudować. Nowym terminem był 31 października.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Dziś wiadomo, że 1 listopada prace wciąż nie będą zakończone. - Ze względu na 64 niezinwentaryzowane kolizje z urządzeniami podziemnymi, które wstrzymywały prace drogowe, konieczne było wydłużenie czasu trwania zadania - tłumaczy Katarzyna Wozińska-Gracz z z Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu. - Ich usunięcie i przełożenie wymagało uzyskania wielu zgód gestorów sieci i automatycznie wstrzymywało prace drogowe przewidziane w harmonogramie inwestycji. Nie było bowiem możliwości technicznych jednoczesnego usuwania kolizji i prowadzenia dalszego etapu prac - dodaje.

Nowym terminem, ostatecznym, jest 30 listopada. W ramach prac na blisko kilometrowym odcinku między ulicą Wołczyńską i przedszkolem w rejonie posesji nr 493 przebudowywane są jezdnia i chodniki oraz skrzyżowania, budowane są zatoki autobusowe, miejsca postojowe, a także kanalizacja deszczowa. Na skrzyżowaniu z ulicą Miętową montowana jest sygnalizacja świetlna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro