Reklama

Cegielski szuka nowych pracowników

Już kilka tygodni temu pisaliśmy o odnowieniu współpracy pomiędzy HCP a Polską Żeglugą Morską. Teraz poznańska firma szuka nowych pracowników.

Zakłady Cegielskiego przez wiele lat współpracowały z Polską Żeglugą Morską. Poznańskie silniki okrętowe pracowały na wielu statkach PŻM, a ostatnie zainstalowano w 2012 roku na statkach zbudowanych w chińskiej stoczni Mingde. We wrześniu podpisano list intencyjny w sprawie serwisowania silników MAN na statkach PŻM oraz rozszerzenia współpracy pomiędzy firmami -Podpisujemy list intencyjny, dotyczący wznowienia współpracy z największym polskim producentem silników okrętowych H. Cegielski-Poznań S.A. Współpraca ta dotyczyć ma przede wszystkim serwisowania silników MAN, w które zaopatrzona jest połowa floty PŻM oraz dystrybucji części zamiennych. Serwis ten ma mieć głównie charakter prewencyjny, tak aby wszystkie silniki pracujące na statkach PŻM działały sprawnie i bezawaryjnie - mówił wówczas Grzegorz Wardzyński, dyrektor Pionu Technicznego PŻM.

O sytuacji Cegielskiego informowała ostatnio TV Trwam. Okazuje się, ze współpraca z PŻM oznacza rekrutację nowych pracowników - Na pewno specjaliści: inżynierowie od silników napędu głównego, silników dwusuwowych. Jeśli chodzi o monterów, to też w tej grupie będziemy musieli zwiększyć zatrudnienie - powiedział w rozmowie z telewizją Mieczysław Jankowiak, dyrektor ds. serwisu w HCP.

Rekrutacja trwa również w Fabryce Pojazdów Szynowych, która liczy na wiele kontraktów związanych z planowaną przez polskich przewoźników modernizacją taboru kolejowego. Włodarze FPS chcą też wrócić do budowy tramwajów - Poszukujemy pracowników produkcyjnych, monterów, elektromonterów, spawaczy, ślusarzy. Spółka oferuje umowę o pracę, atrakcyjne warunki wynagrodzenia, pakiety medyczne, bogaty pakiet socjalny -mówi Małgorzata Stefańska z działu HR w Fabryce Pojazdów Szynowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro