Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Cegielski szuka nowych pracowników

BS
środa, 26.10.2016 r.
godz. 16.30
BS | środa, 26.10.2016 r., godz. 16.30
Cegielski szuka nowych pracowników

Już kilka tygodni temu pisaliśmy o odnowieniu współpracy pomiędzy HCP a Polską Żeglugą Morską. Teraz poznańska firma szuka nowych pracowników.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Fauna i flora na greckiej Krecie | Wczoraj, godz. 16:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zakłady Cegielskiego przez wiele lat współpracowały z Polską Żeglugą Morską. Poznańskie silniki okrętowe pracowały na wielu statkach PŻM, a ostatnie zainstalowano w 2012 roku na statkach zbudowanych w chińskiej stoczni Mingde. We wrześniu podpisano list intencyjny w sprawie serwisowania silników MAN na statkach PŻM oraz rozszerzenia współpracy pomiędzy firmami - Podpisujemy list intencyjny, dotyczący wznowienia współpracy z największym polskim producentem silników okrętowych H. Cegielski-Poznań S.A. Współpraca ta dotyczyć ma przede wszystkim serwisowania silników MAN, w które zaopatrzona jest połowa floty PŻM oraz dystrybucji części zamiennych. Serwis ten ma mieć głównie charakter prewencyjny, tak aby wszystkie silniki pracujące na statkach PŻM działały sprawnie i bezawaryjnie - mówił wówczas Grzegorz Wardzyński, dyrektor Pionu Technicznego PŻM.

O sytuacji Cegielskiego informowała ostatnio TV Trwam. Okazuje się, ze współpraca z PŻM oznacza rekrutację nowych pracowników - Na pewno specjaliści: inżynierowie od silników napędu głównego, silników dwusuwowych. Jeśli chodzi o monterów, to też w tej grupie będziemy musieli zwiększyć zatrudnienie - powiedział w rozmowie z telewizją Mieczysław Jankowiak, dyrektor ds. serwisu w HCP.

Rekrutacja trwa również w Fabryce Pojazdów Szynowych, która liczy na wiele kontraktów związanych z planowaną przez polskich przewoźników modernizacją taboru kolejowego. Włodarze FPS chcą też wrócić do budowy tramwajów - Poszukujemy pracowników produkcyjnych, monterów, elektromonterów, spawaczy, ślusarzy. Spółka oferuje umowę o pracę, atrakcyjne warunki wynagrodzenia, pakiety medyczne, bogaty pakiet socjalny - mówi Małgorzata Stefańska z działu HR w Fabryce Pojazdów Szynowych.

Reklama