Reklama
Reklama

Miasto nie chce płacić za przejazdy kibiców gości. Decyzję krytykuje minister Mariusz Błaszczak

Autobusy, którymi byli wożeni przyjezdni kibice były regularnie demolowane | fot. poznanskie-autobusy.pl
Autobusy, którymi byli wożeni przyjezdni kibice były regularnie demolowane | fot. poznanskie-autobusy.pl

W sobotę pisaliśmy o decyzji miasta, które postanowiło się wycofać z organizacji przejazdów kibiców gości na stadion przy ulicy Bułgarskiej. W poniedziałek decyzję skrytykował minister Mariusz Błaszczak.

Od dłuższego czasu kibice drużyn przyjezdnych wysiadają na stacjach położonych poza Poznaniem, a następnie dowożeni są autobusami MPK pod stadion przy ulicy Bułgarskiej. W ubiegłym roku miasto wydało na takie przejazdy 35 tysięcy złotych.

Teraz Jacek Jaśkowiak zadecydował, że miasto nie będzie płaciło za organizację przejazdów, a to oznacza, że kibice będą dojeżdżać na dworzec Poznań Główny. To oznacza ogromne utrudnienia na trasie pochodu kibiców.Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji ostrzega, że w celu umożliwienia im bezpiecznego dotarcia na INEA Stadion konieczne będzie całkowite zamknięcie ulicy Grunwaldzkiej, także dla ruchu tramwajowego.

W poniedziałek decyzję prezydenta skrytykował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przebywał w Wielkopolsce - Bardzo zły pomysł. To jest dowód na to, że funkcja przerasta Pana prezydenta Jaśkowiaka. To jest bardzo zły pomysł. Właśnie w Poznaniu pojawił się pewien standard dowożenia kibiców, to spowodowało zmniejszenie zagrożeń. Ten standard się upowszechnił w skali całego naszego kraju. No a obecny prezydent Poznania burzy ten standard. To jest bardzo złe posunięcie - powiedział Mariusz Błaszczak w rozmowie z Radiem Merkury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
18.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro