Reklama

Bramkarz Lecha Poznań ukarany przez Komisję Ligi. Co z piłkarzem Legii Warszawa?

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Komisja Ligi poinformowała we wtorek o nałożeniu na Jasmina Buricia kary trzech meczów zawieszenia w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Jest to konksewkencja wydarzeń, do których doszło podczas sobotniego meczu Legia Warszawa - Lech Poznań.

Wielokrotnie pisaliśmy o szarpaninie z końcówki spotkania: Bośniak zerwał się wówczas z ławki rezerwowych i ruszył na pomoc Dawidowi Kownackiemu, atakowanemu przez Arkadiusza Malarza. Burić zobaczył czerwoną kartkę, a władze Kolejorza złożyły odwołanie.

Komisja Ligi zwyczajowo zbiera się w środy, ale ze względy na mecz Lecha z Wisłą Kraków całą procedurę przyśpieszono: zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę jest zawieszony we wszystkich rozgrywkach do czasu podjęcia decyzji przez organ dyscyplinarny.

- Komisja Ligi informuje, iż po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN oraz zapisem wideo postanowiła oddalić protest złożony przez Klub KKS Lech Poznań SA w sprawie czerwonej kartki dla zawodnika Jasmina Burica z meczu Legia Warszawa - Lech Poznań - czytamy w komunikacie.

Burić będzie zatem mógł (o ile taka będzie decyzja trenera) zagrać z Wisłą, ale najbliższe mecze ekstraklasy obejrzy z trybun.

Sprawą Malarza Komisja zajmie się w środę. Przypominamy, że Lech żąda dla niego trzech meczów zawieszenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro