Reklama

Policjanci uczyli się jak udzielać pomocy psim partnerom

fot. Policja
fot. Policja

W poniedziałek i wtorek 21 funkcjonariuszy policji z Poznania wzięło udział w szkoleniu dla policyjnych przewodników psów służbowych. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy zwierzętom w stanie nagłego zagrożenia życia.

O tym, że w strukturach Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu istnieje specjalny pluton Przewodników Psów Służbowych informowaliśmy już na naszym portalu. W tym tygodniu funkcjonariusze, którzy na co dzień pracują z policyjnymi psami, brali udział w szkoleniu " K-9 Rescue". - Szkolenie składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego uczestnicy zapoznają się z teoretycznymi podstawami udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej. W kolejnym etapie, funkcjonariusze uczestniczą w ćwiczeniach praktycznych. Policjanci biorą udział w sytuacyjnych scenkach, podczas których udzielają pomocy psu w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia i życia - wyjaśnia Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W trakcie zajęć wykorzystywany jest m.in. fantom psa. Policjanci z Poznania wzięli udział w zajęciach w ramach pilotażu. - Ocenili oni bardzo wysoko poziom przeprowadzonych zajęć i dlatego organizator szkolenia, Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, postanowił przeprowadzić tego typu kursy w każdej jednostce w Wielkopolsce - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro