Reklama
Reklama

Al. Niepodległości: powstanie nowy akademik z 440 pokojami

Tak wygląda pokój w Polonezie | fot. archiwum
Tak wygląda pokój w Polonezie | fot. archiwum

Przy al. Niepodległości, w sąsiedztwie Poloneza, powstanie nowy akademik. Ma mieć nawet 12 pięter, a zamieszkać będzie w nim mogło 440 osób, wyłącznie w pokojach 1-osobowych. Inwestorem jest właściciel akademika Polonez.

W grudniu 2013 roku Griffin Group, nowy właściciel budynku po byłym Hotelu Polonez przy al. Niepodległości ogłosił, że planuje modernizację obiektu. Firma uzyskała ponad 18 milionów złotych z inicjatywy JESSICA w ramach WRPO na ten cel. Od początku informowano, że były hotel zostanie przekształcony w akademik.

Prace modernizacyjne udało się ukończyć w 2014 roku i we wrześniu mogli się tam wprowadzić pierwsi mieszkańcy. Do dyspozycji oddano pokoje 1-, 2- i 3-osobowe, ale to "jedynki" cieszą się największym zainteresowaniem. Właśnie dlatego nowa inwestycja firmy będzie skupiać na pokojach 1-osobowych.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Griffin Group planuje budowę zupełnie nowego akademika w sąsiedztwie Poloneza. Wiosną rozpoczną się prace na parkingu sąsiadującym z Polonezem - właśnie tam stanie nowy obiekt. Budynek ma mieć maksymalnie 12 pięter, ale będzie też mieć nieco niższe części. Akademik ma się nazywać Flamenco i ma być gotowy za 2 lata. Wkrótce ruszy rozbiórka parkingu.

W Polonezie znajduje się 550 łóżek w mniej niż 400 pokojach. We Flamenco dostępne będą jedynie pokoje 1-osobowe i ma ich być 440. Podobnie jak w już działającym akademiku, znajdą się tu m.in. wspólne przestrzenie do uczenia się czy odpoczywania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro