Reklama

Otwarto fabrykę Volkswagena pod Wrześnią: 100 tysięcy aut rocznie i 3000 pracowników

fot. materiały prasowe

W poniedziałek w nowej fabryce Volkswagena pod Wrześnią pojawiło się 1000 zaproszonych gości. Oficjalne otwarto zakład, który powstał w rekordowym tempie - w 23 miesiące. Rocznie wyjeżdżać stąd będzie 100 tysięcy samochodów.

Po niespełna dwóch latach od momentu wmurowania kamienia węgielnego, pod Wrześnią zaczęła oficjalnie funkcjonować fabryka Volkswagena. To najnowocześniejsza fabryka w Europie. Budowa i wyposażenie zakładu kosztowały 800 milionów euro, a tym samym jest to największa inwestycja zagraniczna w naszym kraju.

W obiekcie pod Wrześnią rocznie powstawać będzie 100 tysięcy samochodów Volkswagen Crafter. Pracę znajdzie tu łącznie 3000 osób. Zakład sprawia, że także w jego otoczeniu powstają nowe miejsca pracy.

Obiekt powstał na powierzchni 220 hektarów zlokalizowanych około 4 km od autostrady A2 i 60 km od lotniska Poznań Ławica. Znajdują się tutaj dział produkcji karoserii, lakiernia i dział montażu. Powstały tu także droga okrążająca całą strefę, parkingi, budynek straży pożarnej, oraz centrum szkoleniowe. Budowa trwała 23 miesiące.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro