Reklama

Ratajczaka: przewrócił się na nierównym chodniku. "Za chwilę będzie trup"

Do naszej redakcji dotarło krótkie nagranie, na którym widać mężczyznę, który pewnym krokiem porusza się chodnikiem przy ulicy Ratajczaka. Nagle gwałtownie się przewraca. Jak przyznaje nasz czytelnik, to wina nierównego chodnika. - Za chwilę będzie trup bo rozwalić miasto podwykonawcy potrafią, ale przywrócić do stanu poprzedniego to już problem - pisze czytelnik.

Skontaktował się z nami czytelnik z poznańskiego Starego Miasta. - Przesyłam film, na którym widać jak pozostawiono chodnik po wszystkich pracach na ul.Ratajczaka, które miały miejsce od września 2016 roku - wyjaśnia Filip. - Czyli ścieżka rowerowa jest, znaki są, a na chodniku za chwilę będzie trup bo rozwalić miasto podwykonawcy potrafią, ale przywrócić do stanu poprzedniego to już problem - dodaje.

Na krótkim nagraniu widać mężczyznę, który idzie po chodniku wzdłuż ulicy Ratajczaka. W pewnym momencie gwałtownie się przewraca. Upadek wygląda groźnie, ale na szczęście mężczyzna wstaje o własnych siłach. Do upadku doszło przez nierówności na chodniku.

W ubiegłym tygodniu poinformowaliśmy o niebezpieczeństwie Zarząd Dróg Miejskich. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź. - Faktycznie na ul. Ratajczaka jest obniżenie nawierzchni wykonanej z pozbruku. Naprawa została już zlecona przez ZDM w ramach bieżącego utrzymania. Naprawa powinna być wykonana do 15 listopada - tłumaczy Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro