Reklama
Reklama

Kolejna siłownia zewnętrzna powstała w Poznaniu

fot. RO Stare Miasto
fot. RO Stare Miasto

Poznaniacy mogą już korzystać z najnowszej siłowni zewnętrznej, która pojawiła się w Parku Marcinkowskiego w centrum miasta. Prace kosztowały 40 tysięcy złotych.

Poznań siłowniami zewnętrznymi stoi - w mieście jest już kilkadziesiąt miejsc, w których pod chmurką można uprawiać sport korzystając z wielu urządzeń. Kolejna siłownia powstała na terenie centrum Poznania, w Parku Marcinkowskiego. - To kolejny element oferty rekreacyjnej w parku, w którym funkcjonuje już skatepark dla miłośników deskorolek i bmx-ów, boisko do streetballa i plac zabaw dla najmłodszych - wyjaśnia Tomasz Dworek z Rady Osiedla Stare Miasto.

To rada osiedla wyszła z inicjatywą budowy siłowni. Wcześniej sfinansowała podobne siłownie m.in. w Parku Wieniawskiego i na terenie zielonym przy moście Królowej Jadwigi. Ponieważ Park Marcinkowskiego jest zabytkiem, prace musiały się odbywać w konsultacji z konserwatorem zabytków. To konserwator zdecydował, by nawierzchnia przy urządzeniach była zielona.

W ramach siłowni zamontowano tu 10 urządzeń - m.in. są tu orbitrek i wyciąg górny. Prace kosztowały 40 tysięcy złotych. To nie koniec prac w parku. Wkrótce na znajdującym się w pobliżu placu zabaw mają stanąć nowe urządzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.59 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro