Reklama
Reklama

City Trail: ponad 1000 biegaczy rywalizowało nad Rusałką

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

W sobotę nad Rusałką rozpoczęła się ósma edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Spośród ponad 1200 uczestników, którzy stawili się na linii startu najlepszy okazał się Marcin Fehlau - lider klasyfikacji generalnej poprzedniej edycji CITY TRAIL. Jego czas to 15:35. Wśród pań triumfowała Patrycja Talar, która wynikiem 17:26 poprawiła sześcioletni rekord trasy kobiet.

Uczestnicy zmagali się z 5-kilometrową trasą. Bieg ukończyło 1219 zawodników. - Przed biegiem kilka osób mówiło mi o rekordzie trasy, ale nie brałam tego pod uwagę. Sezon mocnych startów mam już za sobą i cały cykl chciałam potraktować jako element treningu. Tymczasem okazało się, że poprawiłam nie tylko rekord trasy, ale również swój własny na 5km "z ulicy". Bardzo się z tego cieszę. Niemałe znaczenie miała doskonała pogoda i bardzo dobre warunki na trasie. Myślałam, że wokół Rusałki będzie więcej błota, a tu takie miłe zaskoczenie - komentowała Talar.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli swoje zawody miały dzieci startujące w CITY TRAIL Junior. To rywalizacja dla najmłodszych adeptów biegania, którzy startują na dystansach od 300m do 2km. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie ponad 350 dzieci.

Kolejną odsłonę cyklu zaplanowano na 19 listopada. Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro